Adwent to znaczy „przyjście”
Dodano: Wtorek 29 listopada 2011, 11:14

Adwent, którego termin z łac. oznacza „przyjście” jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Posiada podwójny charakter. Pierwsza jego część trwająca do 16 grudnia ma na celu przygotowanie wierzących na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata, wzywa do czuwania i gotowości na spotkanie z Panem, druga jego część od 17 grudnia stanowi bezpośrednie przygotowanie na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W czasie adwentu najlepszym wzorem do naśladowania w postawie oczekiwania jest Maryja. To ona pełna zawierzenia i ufności na „anielskie zwiastowanie” odpowiada pokornie „fiat” – niech się stanie, zgadzając się z wolą Bożą, po czym udaje się do swojej krewnej Elżbiety, gdzie z radością wyśpiewuje Magnificat – Wielbi dusza moja Pana! oczekując narodzin Swojego Syna, Jezusa.

Ewa  Ś.

Serdecznie zapraszamy na roraty w naszej parafii, które odbywają się codziennie o godz. 7:00.