Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024
Dodano: Poniedziałek 11 marca 2024, 08:43

Dziś przypada 4 niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Pismo Święte, aby nam ukazać miłość Bożą posługuje się dwoma obrazami: Ojca i Pasterza. Zaufajmy Bogu Ojcu, by nas prowadził jak swoje dzieci i Jezusowi Dobremu Pasterzowi.

Rozpoczynamy Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele: pamiętajmy także w modlitwie osobistej o tej intencji.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• we wtorek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
  • w czwartek, 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty

W piątek 26 kwietnia ks. bp Tadeusz Rakoczy obchodzi 32 rocznicę święceń biskupich; otaczamy modlitwą pierwszego biskupa naszej diecezji.

Dziękuję za ofiarność, za wszelką życzliwość wobec Parafii. Troskę o kościół powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom ul. Ładna, Podpolec i Witosa od torów.