Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024
Dodano: Poniedziałek 11 marca 2024, 08:43

Dziś przypada 10 niedziela zwykła. Opisując rzeczywistość Kościoła odwołujemy się do obrazów biblijnych ( Boża budowla, winnica, rola Boża, owczarnia, Mistyczne Ciało Chrystusa). Te obrazy podkreślają wspólnotowy wymiar Kościoła, wymiar rodziny. Skoro Boga nazywamy Ojcem, to znaczy, że jesteśmy Jego dziećmi, na drodze wiary jesteśmy siostrami i braćmi. Należymy do Bożej rodziny.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• we wtorek 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
  • w czwartek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy rodziny z rejonu: ulica św. Floriana część I ( od torów).

Aktualności | O parafii | Patron | Duszpasterz | Wieści Parafialne | Galeria | Historia Bestwinki