Dodano: Poniedziałek 27 czerwca 2011, 09:58

„Zróbcie Mu miejsce – Pan idzie z nieba…

Pod postaciami ukryty chleba

Zagrody nasze widzieć przychodzi

I jak się Jego dzieciom powodzi…”

Najświętszy Sakrament jest znakiem szczególnej obecności Chrystusa wśród ludzi. Chrystus-Bóg-Człowiek, który przed dwa tysiące laty chodził po ziemi, nauczał i błogosławił a swoją śmiercią krzyżową odkupił grzechy ludzkości, dzisiaj przychodzi do człowieka ukryty w maleńkiej Hostii. „Spojrzenie Jezusa -  który przychodzi w Procesji Bożego Ciała – jest dotknięciem miłości odwiecznej, która stworzyła człowieka. To spojrzenie, pod którym nie upada duch – ale przeciwnie – duch rośnie, rozkwita nadzieja, budzi się entuzjazm życia (…) i z takim zbawiającym, najmiłosierniejszym spojrzeniem Pana spotykamy się w Eucharystii” – podkreślał w swoim kazaniu ks. Proboszcz. W tym roku Procesja Bożego Ciała odbyła się ul. F. Gandora i uwieńczona została Mszą św. pod konarami ponad 150-letniej lipy, pośród pól, nieopodal P. Prymula.

Ewa Ś.

Zdjęcia z procesji