Objawienie Pańskie
Dodano: Piątek 6 stycznia 2012, 16:07

6 stycznia obchodzimy wielkie święto - uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Świętem Trzech Króli. Święto to ma nam przypominać o objawieniu wcielonego  Boga każdemu człowiekowi. Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii według św. Mateusza w której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi. Objawia się prawda, że Zbawiciel przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi, dlatego symboliczni Mędrcy przedstawiają każdego człowieka bez wyjątku - wierzącego czy niewierzącego i to od nas samych zależy, czy zaprosimy go do naszych serc i wypowiemy słowa - Jezu Ufam Tobie.

Piotr S.